سپهر بتن یزد با هدف توسعه کیفیت و جهانی شدن استاندارد ها

سپهر بتن یزد با هدف توسعه کیفیت و جهانی شدن استاندارد ها

قیمت بتن آماده عیار 150

قیمت بتن آماده عیار 150

بتن با عیار 150 یکی از پرکاربردترین مصالح در صنعت عمران و ساختمان‌سازی محسوب می‌شود. این بتن در پروژه‌های مختلف به کار گرفته شده و از انواع پرفروش بتن به شمار می‌رود. عیار بتن نماینده ویژگی‌های گوناگون آن بوده و راهکاری کلیدی برای تشخیص نوع مناسب بتن است. در این صفحه از سایت سپهر بتن یزد به معرفی و نحوه قیمت بتن آماده عیار 150 می‌پردازیم.

بتن عیار 150 چیست؟

جهت این که بدانیم بتن عیار 150 چیست باید به مفهوم عیار بتن اشاره کنیم. عیار بتن به میزان سیمان استفاده شده در هر متر مکعب آن اشاره دارد. بنابراین در هر متر مکعب از بتن با عیار 150، از 150 کیلوگرم سیمان استفاده شده است. عیار 150 یکی از عیارهای پایین برای بتن محسوب می‌شود.

بتن عیار 150 چیست

کاربرد بتن 150

بتن با عیار صد و پنجاه در پروژه‌های جاده‌سازی یا ساختمان‌سازی به عنوان لایه‌ای مابین بستر زمین و بتن اصلی قرار می‌گیرد. از این بتن جهت تراز و هموار کردن سطح، جلوگیری از تماس مستقیم بتن فونداسیون با زمین و عدم جذب آب بتن فونداسیون توسط خاک استفاده می‌شود.

بتن عیار 150 برای تراز و هموار کردن سطح

طرح اختلاط بتن 150

آشنایی با طرح اختلاط بتن با عیار 150 کمک می‌کند که فرایند استفاده از این بتن به شکل راحت‌تری شکل بگیرد. روش‌های متفاوتی برای محاسبه طرح اختلاط بتن با عیار 150 وجود دارد، اما پیشنهاد می‌شود از روش‌های رایج‌تر استفاده شود.

معمولا هر کیسه سیمان وزنی معادل 50 کیلوگرم دارد؛ بنابراین برای تولید یک متر مکعب بتن با عیار 150 باید 3 بسته سیمان در نظر گرفته شود. هر لیتر آب معادل یک کیلوگرم است و برای ترکیب آب و سیمان باید از نسبت 0.5% استفاده شود؛ یعنی نصف میزان سیمان باید آب ریخته شود.

معمولاً نسبت شن به ماسه معادل 60 به 20 است که با سایر مخلوط بتن ترکیب می‌شود.

طرح اختلاط بتن 150

قیمت بتن آماده عیار 150

قیمت بتن با عیار 150 توسط صنف تولیدکنندگان بتن آماده تعیین می‌شود و عوامل مختلفی بر آن تاثیرگذار هستند. فاصله میان کارخانه تا محل پروژه، حجم بتن و نوع ماشین‌آلات بر روی قیمت نهایی بتن تاثیرگذار هستند. به طور کلی با افزایش عیار بتن، میزان سیمان مصرفی افزایش پیدا کرده و به تبع هزینه نهایی نیز بالاتر می‌رود.

برای مثال قیمت بتن با عیار 450 نسبت به بتن با عیار 400 یا بتن با عیار 350 بیشتر است. قیمت بتن آماده 150 با توجه به نوسانات بازار تغییر می‌کند و محدوده مشخصی ندارد. علاوه بر هزینه‌های اصلی باید حقوق کارکنان، حمل‌ و نقل و بتن ریزی را نیز در نظر بگیرید.

قیمت بتن آماده عیار 150

نکات مهم در خرید بتن با عیار 150

هنگام خرید بتن آماده عیار ۱۵۰ باید به نکات مهمی در مورد کیفیت بتن توجه شود. کیفیت بتن رابطه مستقیمی با کیفیت و مقاومت سازه دارد. حجم کلی بتن مورد نیاز باید با توجه به حجم فضا یا حاصل ضرب طول، عرض و ارتفاع محیط در نظر گرفته شود.

بتن آماده باید از یک کارخانه معتبر خریداری شود؛ حتما باید نسبت به کیفیت بالای مواد اولیه و به‌ روز بودن ماشین‌آلات کارخانه اطمینان حاصل شود. اضافه کردن افزودنی‌های شیمیایی مثل انواع روان‌کننده و کندگیر‌ها به مخلوط بتن امکان‌پذیر است.

امکان اضافه کردن مواد مختلف مثل فوم برای بالا بردن وزن مخصوص بتن با عیار 150 نیز وجود دارد. برای بررسی و کسب اطلاعات بیشتر و دقیق در رابطه با انواع بتن و تولید و استفاده از آن می‌توانید به مجله سپهر بتن یزد مراجعه کنید.

بتن آماده باید از یک کارخانه معتبر خریداری شود

خرید بتن 150 از شرکت سپهر بتن

شرکت سپهر بتن یزد بیش از ده سال در زمینه بتن‌سازی تجربه دارد و یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های صنعت تولید بتن آماده در یزد و مهریز است. تمام فرایند ساخت بتن اعم از بررسی کیفیت مواد اولیه، وزن‌کشی و اختلاط بتن به کمک پیشرفته‌ترین دستگاه‌ها انجام می‌شود.

سپهر بتن انواع بتن‌ها مثل بتن مگر،  بتن عیار scc، بتن با عیار ۴۰۰، بتن با عیار 200 و بتن با عیار 250 را ارائه می‌دهد. علاوه بر بتن‌سازی، مشاوران سپهر بتن مواردی مثل مشاوره و ارائه طرح اختلاط بتن براساس شرایط سازه را به مشتریان عزیز ارائه می‌دهد.

نکته پایانی

بتن 150 که کاربرد گسترده‌ای در صنعت عمرانی دارد، اهمیت زیادی دارد. در این مطلب نکاتی در مورد خرید بتن با عیار 150 را ذکر کردیم؛ سپس به ویژگی‌ها و قیمت بتن آماده عیار 150 پرداختیم. شما می‌توانید با دریافت مشاوره رایگان از تیم سپهر بتن، مرغوب‌ترین بتن‌ را با بهترین کیفیت و قیمت بتن آماده عیار 150 مناسب برای پروژه‌های ساخت و ساز خود خریداری کنید.

اگر سوالی دارید یا نیاز به راهنمایی دارید با ما در ارتباط باشید

فرم ثبت سفارش بتن آماده

جهت سفارش بتن آماده، لطفا اطلاعات مورد نظر در فرم زیر را وارد نمایید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.