سپهر بتن یزد با هدف توسعه کیفیت و جهانی شدن استاندارد ها

سپهر بتن یزد با هدف توسعه کیفیت و جهانی شدن استاندارد ها

بتن مگر

بتن مگر

بتن یکی از مصالح کاربردی در صنعت ساختمان‌سازی محسوب می‌شود و نقش موثری در بالا بردن ایمنی سازه ایفا می‌کند. با توجه به این کاربردها انواع بسیار متنوعی از بتن به تولید رسیده است که یکی از آن‌ها بتن مگر است.

در این صفحه به بررسی محصول بتن مگر سپهر بتن یزد می‌پردازیم و سپس کاربردها، انواع، قیمت و شرایط خرید این بتن را توضیح می‌دهیم.

بتن مگر چیست؟

با توجه به نقش تعیین‌کننده بتن‌های مگر در فونداسیون و پی‌ریزی، ابتدا باید بدانیم که بتن مگر چیست؟ بتن مگر ساختمان که با نام‌های دیگر مثل نظافت و رگلاژ نیز شناخته می‌شود، یک نوع بتن با عیار پایین است که در دسته بتن‌های غیرمسلح قرار می‌گیرد.

کلمه مگر در فرانسوی به معنی لاغر بوده و به میزان کم سیمان نسبت به آب در این نوع اشاره دارد. بنابراین در پاسخ به سوال مقاومت بتن مگر چقدر است؟ باید گفت که این بتن مقاومت بالایی ندارد، اما نقش بسیار مهمی را در پروژه‌های ساختمانی و عمرانی ایفا می‌کند.

بتن مگر چیست

مواد تشکیل‌دهنده بتن رگلاژ

مواد تشکیل‌دهنده بتن مگر

کاربردهای بتن مگر چیست؟

قبل از خریداری بتن باید بدانیم که کاربرد بتن مگر چیست؟ بتن رگلاژ در فونداسیون و پی ریزی پروژه‌های ساختمانی استفاده می‌شود. تماس مستقیم بتن اصلی فونداسیون با خاک، باعث جذب آب بتن توسط خاک می‌شود و فرایند طبیعی خشک شدن دچار اختلال می‌شود.

به کمک این بتن می‌توان از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری کرد. همچنین بتن مگر فونداسیون در آماده‌سازی و هموار ساختن بستر برای عملیات بتن‌ریزی، نقش بسیار مهمی دارد. به طور کلی می‌توان کاربرد بتن مگر را در استخر، جاده‌سازی، پل‌سازی و سازه‌های دیگر نیز مشاهده کرد.

روش اجرای بتن با عیار 100 تا 150

حالا که می دانیم بتن رگلاژ یعنی چی باید با روش اجرا و پیاده‌سازی آن در پروژه آشنا شویم. جهت اجرای بتن رگلاژ باید پس از آماده‌سازی نسبی، بستر بتن‌ریزی را مرطوب کرد تا آب بتن توسط زمین کشیده نشود. سپس اجرای بتن مگر فونداسیون در محدوده ابعاد مشخص به اضافه 5 تا 10 سانتی‌متر از هر طرف ریخته می‌شود.

پس از ریختن بتن مگر عیار 150 باید سطح آن را به وسیله تراز یا شمشه، ترازبندی و سپس ماله‌کشی کرد. پس از پایان اجرای بتن مگر کف فونداسیون، بسته به دمای هوا، حدود 10 ساعت باید سطح بتن را مرطوب نگه داشت.

بعد از گذشت 24 ساعت می‌توان عملیات بعدی را آغاز کرد. شما می‌توانید در مجله سپهر بتن یزد مقالاتی را در رابطه با انواع بتن و فرآیندهای تولید و استفاده از آن‌ها مطالعه کنید.

روش اجرای بتن

قیمت بتن مگر

حال که می‌دانیم بتن رگلاژ برای چیست و کاربرد بتن مگر در ساختمان و فونداسیون را بررسی کردیم، باید به سراغ هزینه‌های اجرای این بتن برویم. قیمت بتن مگر توسط صنف تولیدکنندگان بتن تعیین می‌شود و عوامل زیادی بر روی آن تاثیرگذار هستند. با توجه به نوسانات بازار، نمی‌توان محدوده دقیقی را برای قیمت بتن مگر عیار 100 تا 150 در نظر گرفت.

به طور کلی هر چه میزان سیمان استفاده شده در بتن بیشتر باشد، قیمت نهایی بتن بالاتر می‌رود. برای مثال قیمت بتن با عیار 450 از قیمت بتن با عیار 250 و بتن با عیار 150 بیشتر است. علاوه بر این، باید کیفیت مواد اولیه، پیشرفته بودن تجهیزات کارخانه، هزینه حمل و نقل، هزینه بتن‌ریزی و حقوق کارکنان نیز در نظر گرفته شود.

ساخت بتن رگلاژ دستی می‌تواند بخشی از هزینه‌ها را کاهش دهد، اما ریسک ایجاد مشکلات را بالا می‌برد. بنابراین پیشنهاد می‌شود جهت خرید بتن آماده در یزد، بتن را از کارخانه‌های معتبر خریداری کنید.

کارخانه‌های معتبر

نکات مهم در مورد خرید بتن مگر

می‌دانیم تعریف بتن مگر چیست و با اهمیت آن در ساختمان‌سازی آشنا هستیم. با توجه به اهمیت و کاربرد گسترده انواع بتن‌های مگر، باید از کیفیت این محصول اطمینان حاصل شود. کیفیت بتن به عواملی مثل کیفیت مواد اولیه، کیفیت تجهیزات و دستگاه‌ها، کیفیت ماشین‌آلات حمل و نقل، فاصله کارخانه تا محل اجرای بتن و مواد شیمیایی افزوده شده به بتن بستگی دارد.

بنابراین پیشنهاد می‌شود قبل از سفارش بتن، از معتبر بودن کارخانه، کیفیت تجهیزات و قیمت بتن آماده اطمینان حاصل کنید. همچنین تلاش کنید با نزدیک‌ترین کارخانه به محل پروژه قرارداد ببندید و از ماشین‌آلات پیشرفته برای حمل بتن استفاده کنید. افزودن روان‌کننده‌ها یا کندگیرها می‌تواند در حفظ کیفیت بتن موثر باشد.

در صورتی که قصد خرید بتن برای پروژه‌های خود در استان یزد را دارید می‌توانید با تیم مشاوره سپهر بتن در تماس باشید. سپهر بتن یک شرکت‌ ارائه‌دهنده و مشاوره بتن آماده است که شما را در تمام مسیر خرید و اجرای بتن یاری می‌کند. انواع بتن با عیار 420، بتن با عیار 380، بتن با عیار 200، بتن عیار scc و… در کارخانه سپهر بتن قابل خریداری هستند.

کلام آخر

انتخاب و تهیه بتن مناسب از مهم‌ترین عوامل در روند ساختمان‌سازی و بالا بردن ایمنی سازه است. استفاده از بتن مگر باعث می‌شود بتن اصلی فونداسیون، کیفیت خود را حفظ کند و پایداری بیشتری داشته باشد.

در این صفحه از سایت سپهر بتن یزد، جنبه‌های مختلفی از ویژگی‌های بتن رگلاژ و کاربرد آن را بررسی کردیم. شما می‌توانید نظارت و اجرای پروژه‌های ساختمانی خود را به کمک مشاورین مجرب تیم سپهر بتن، انجام دهید و بهترین بتن‌ها را با کیفیت بالا و قیمت مناسب از این مجموعه خریداری نمایید.

اگر سوالی دارید یا نیاز به راهنمایی دارید با ما در ارتباط باشید

فرم ثبت سفارش بتن آماده

جهت سفارش بتن آماده، لطفا اطلاعات مورد نظر در فرم زیر را وارد نمایید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.